TRASA

Trasa pro dospělé je náročná. Oficiální část měří něco kolem 8 km, na skutečné délce jsme se stále neshodli. Záleží ale jen na Vás, o kolik si ji prodloužíte :-). Příkré stoupání, strmé klesání, běh po cestách zpevněných, ale i lesem, loukou, pastvinou. Fandit budou přihlížející ovce a jehňata, členové Vaší rodiny a další příznivci. Trasa bude detailně značena barevnými fáborky na stromech, keřích a plotech, společně s nasprejovanými šipkami na cestě. Buzola tedy není nutná. Možná.

Kudy povede Vaše utrpení, se můžete dozvědět  zde.

Dětská trasa měří necelých 1,3 km. Trasa je opět značena barevnými fáborky (pokud si nějaký vtipálek opět nezpestří večer před závodem tím, že nám je pro načechrání svého ega strhá). pro jistotu jsou podél trasy vždy na dohled (na každém křížení) dobrovolníci v reflexních vestách. Kufrování na této trase je tedy téměř nemožné… Doprovod rodičů s dětmi je vítán, u dětí pod více než 5 let doporučen. Historicky nejmladší běžkyni závodu byly necelé 4 roky. Kudy děti poběží se můžete podívat v tomto  náhledu

Upozorňujeme rodiče, že Běhna, a její dětská kategorie zvlášť, je především během pro zábavu! Závod není rozdělen do věkových kategorií!

 

 

* Změna trasy vyhrazena!